Tagi

, , , , ,


21 maja (czwartek) przez naszą miejscowość będą przejeżdżały polskie i zagraniczne ekipy kolarskie Karpackiego Wyścigu Kurierów, który obejmuje trasę od Tarnowa po Niedzicę. Jest to kontynuacja dawnego wyścigu rowerowego Tarnów-Poprad, który przebiegał pod nazwą Wyścig Szlakiem Kurierów Beskidzkich. W 2009 roku postanowiono przywrocić tę imprezę pod troszkę zmienionym hasłem. W rajdzie biorą udział rowerzyści do 23 roku życia, tzw. kateroria U – 23. Trasa obejmuje: Tarnów, Wierzchosławice, Szerzyny, Wysową, Czorsztyn, Bukowinę Tatrzańską oraz Niedzicę.

plakat_wyscig_kurierow

Wstępna rozgrywka przed wyjazdem na trasę rozpoczyna się 20 maja na tarnowskim rynku – ciekawym prologiem i przejazdem przez ulicę Wekslarską, Bramę Pilzeńską, Wałową, Katedralną i Rynek. Następnego dnia kolarze udają się na pierwszy etap trasy, czyli Wierzchosławice-Szerzyny. Na mecie w Szerzynach, przed Urzędem Gminy, mają pojawić się około godz. 17, po pokonaniu pierwszych 112 kilometrow rajdu. Przed kolarzami łącznie 400 km trasy. Wyścig ma charakter międzynarodowy i jest doskonałym sprawdzianem przed Małopolskim Wyścigiem Górskim, który będzie miał miejsce od 17 do 20 czerwca 2009 r. Przez naszą gminę kolarze przejadą następująco: od Olszyn do Szerzyn (przez Ołpiny), potem na Gilową Górę (508 m n.p.m.), zjazd do Ryglic i kolejna górka na Ostry Kamień (530 m n.p.m.), zjazd przez Żurową na „Krzyżowkę” i znów do Szerzyn. Za zdobycie punktów trasy: Gilowa Góra i Ostry Kamień rowerzyści otrzymują tzw. premię górską. Przez Żurową przejadą ok. 16:45. Po zakończeniu pierwszego etapu rajdu w Szerzynach, rowerzyści dowożeni są na nocleg do Wysowej.

Poniżej trasa I etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów – dzień 21 maja 2009 r. oraz całkowity plan minutowy trasy – Program minutowy wyścigu.

karpacki wyścig rowerowy