Od lipca 2010 roku przy Orkiestrze Dętej w  Żurowej działa grupa Mażoretek „Euforia”.

Pierwszy raz mażoretki wystąpiły na Dożynkach Gminnych w Żurowej w sierpniu 2010 r. Grupa liczyła wtedy 16 mażoretek . Na dzień dzisiejszy do grupy zapisanych jest 45 dziewcząt (seniorki, juniorki, kadetki). Uświetniają swoimi pokazami takie uroczystości jak festyny, dożynki czy dni rodziny.

Grupę prowadzi Pani Małgorzata Siwek-Słomska.

Zarys osiągnięć Mażoretek Euforia przy Orkiestrze Dętej OSP w Żurowej:

  • 11-13 maja 2013 r. – występ w Mistrzostwach Polski Mażoretek i Tamburmajorek w Opolu, 6 miejsce w kategorii POM-POM .
  • 1 maja 2013 r. – udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek Polski Południowo-Wschodniej w miejscowości Pustków-Osiedle (powiat dębicki) – 1 miejsce w kategorii POM-POM, awans do Mistrzostw Polski.

W 2013 r. grupa seniorek rozpoczęła pracę z pałeczkami (batonami).

Dziewczyny przez te 3 lata zrobiły ogromne postępy, przede wszystkim prezentują wyższy poziom, co daje im większą renomę. Mają już za sobą występy w miejscowościach takich jak: Żurowa, Ołpiny, Szerzyny, Czermna, Swoszowa, Ryglice, Zalasowa, Lubcza, Biecz, Tuchów i Nowy Sącz. Mamy nadzieję, że ta lista będzie się wydłużać.


(fot. http://www.facebook.com)

Dopingujemy całą grupę Mażoretek Euforia i życzymy im kolejnych sukcesów.

Jeżeli chcielibyście zaprosić Mażoretki Euforia na swoją imprezę plenerową lub wesprzeć je finansowo można nawiązać z nimi kontakt poprzez ich stronę na Facebooku https://www.facebook.com/MazoretkiEuforiaZurowa. Zapraszamy do odwiedzin profilu.